Tanie wakacje w Maroku

15.04.2015

Wybierasz się do Maroka? Chcesz się dowiedzieć, jak zaoszczędzić przy zorganizowaniu wakacji? Zaplanuj z nami tanie wakacje w Maroku!

Tanie wakacje w Maroku

Tanie wakacje w Maroku – loty

Jeśli chcesz zorganizować tanie wakacje w Maroku, powinieneś na początku zaznajomić się z siatką połączeń lotniczych do tego kraju. Przedstawiamy dwie najłatwiejsze możliwości.

  • Ryanair

Ryanair nie lata do Maroka bezpośrednio z Polski, jednak szeroka siatka połączeń po Europie pozwala na dopasowanie wygodnych przesiadek. Ryanair obsługuje aż osiem lotnisk w Maroku (Agadir, Essaouira, Fez, Marrakesz, Nador, Rabat, Tanger, Wadżda). Można do nich dolecieć z największych portów Ryanaira (np. Bruksela-Charleroi, Frankfurt Hahn, Londyn Stansted), do których Ryanair dolatuje z różnych miast w Polsce.

tanie wakacje w maroku tanie wakacje w maroku

  • Czarter TUI

Warto skorzystać z lotów czarterowych Enter Air, które sprzedawane są przez biuro podróży TUI. Enter Air obsługuje z Katowic, Poznania i Warszawy do Agadiru. Najtaniej zakupić bilety w opcji last minute. Często cena schodzi nawet do 337 zł za przelot w dwie strony!

Tanie wakacje w Maroku – noclegi

Maroko to stosunkowo tani kraj. Noclegi to nieduży wydatek. Na hotel.pintrip.pl znajdziesz wiele propozycji hoteli. Przykładowo jedna noc w trzygwiazdkowym hotelu w Agadirze to wydatek ok. 35 zł za osobę. Wszystko zależy od indywidualnych wymagań – bardziej luksusowe hotele będą odpowiednio droższe. Wybór jest bardzo duży – sam zadecyduj, gdzie spędzisz swoje tanie wakacje w Maroku!

Tanie wakacje w Maroku – kilka wskazówek

Przed wyjazdem do Maroka warto zaznajomić się z obyczajami, które tam panują. Maroko to kraj arabski, a co za tym idzie – kultura bardzo różni się od naszej. Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać jest targowanie się. Tak naprawdę można się targować w większości sytuacji – taksówka, sklep, restauracja. W Maroku nikt nie uzna tego za obrazę. Wręcz przeciwnie – osoba, która umie się targować jest darzona przez sprzedawcę dużym szacunkiem.

Najtańsze jedzenie kupisz na bazarze i ulicznych stoiskach. W przypadku restauracji – im bardziej luksusowa, tym droższa. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz żywić się w restauracjach, w których głównie przesiadują miejscowi. Ceny niższe niż w knajpach dla turystów, a lokalna kuchnia może Cię pozytywnie zaskoczyć.

Jeśli chcesz poruszać się między miastami, wybierz pociąg lub lokalne autobusy. Ceny dość niskie, komfort podróży całkiem dobry. Jeżeli cenisz sobie swobodę i komfort, wynajmij auto. Najniższe ceny znajdziesz na www.pintrip.pl/auta. Pamiętaj jednak, że w Maroku zasady ruchu drogowego rządzą się swoimi prawami, jak to w krajach arabskich bywa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *