Londyn przewodnik – jak dojechać z lotniska Luton

25.11.2015

Zapraszamy do kolejnej części naszego przewodnika po Londynie. Tym razem kilka porad jak dojechać do miasta z lotniska Luton i na odwrót.

Londyn przewodnik – jak dojechać z lotniska Luton

Londyn przewodnik. Lotnisko Luton to jedno z większych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Znajduję się ok. 50 km od Londynu. Port Lotniczy Luton (kod IATA: LTN) to baza operacyjne niskokosztowego przewoźnika Wizz Air, który lata tutaj z większości polskich lotnisk (m.in. Warszawa, Gdańsk).

LONDYN przewodnik – JAK DOJECHAĆ Z LOTNISKA LUTON

BUS/AUTOBUS – Czas przejazdu do Victoria stadion wg rozkładu ok. 1 godz. 20 min (realnie ok. 2 godz. w zależności od natężenia ruchu). Terminal autobusowy znajduje się tuż przed halą przylotów.
UWAGA – z uwagi na opóźnienia autobusów radzimy pojawić się na przystanku ok. 30 min przed planowanym odjazdem. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nerwów.

 

Easybus – zdecydowanie najtańsza opcja przy rezerwacji z dużym wyprzedzeniem czasowym. Podróż odbywa się busami. Ceny od 2 £ za podróż w jedną stronę. Stanowisko nr 9
Bilety do kupienia: http://pl.easybus.co.uk/

 

Green Line / Terravision – przejazd komfortowymi autobusami. Cena 10£ w jedną stronę, 15 £ w obie.  Linia nr 757, Stanowisko nr 8. Uwaga autobusy green Line/terravision nie dojeżdżają bezpośrednio pod terminal tylko do parkingu samochodowego. Z tego miejsca przesiadamy się na shuttle bus “Service A”, który dowiezie nas na lotnisko
Bilety: https://tickets.arrivabus.co.uk/greenline/757-service/

 

National Express – przejazd komfortowymi autobusami z wifi i toaletami. Cena 20 £ w obie strony. Opcja najdroższa, ale przy zakupie biletu w obie strony korzystamy z promocji 2for1 czyli 2 bilety
w cenie jednego do najbardziej popularnych atrakcji Londynu.
Bilety do kupienia: http://www.nationalexpress.com

PRZYSTANEK EASYBUS lONDYN lUTON MAPA

LONDYN przewodnik – JAK DOJECHAĆ Z LONDYNU NA LOTNISKO LUTON

UWAGA – z uwagi na opóźnienia autobusów radzimy pojawić się na przystanku ok. 30 min przed planowanym odjazdem. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nerwów.

 

Londyn –> lotnisko Luton

 

Easybus – Przystanek znajduje się przy 137 Gloucester Place.
Ze stacji Baker Street wychodzimy wyjściem Marylbone, skręcamy w prawo i dochodzimy do stacji benzynowej Total. Przystanki do wsiadania znajdują się po drugiej stronie ulicy.
Do Luton pojedziemy z przystanku S.

PRZYSTANEK EASYBUS LONDYN BAKER STREET

Green Line, Terravision i National Express – przystanki znajdują się na dworcu Victoria. Przypominamy, że autobusy Green Line i Terravision dojeżdżają do Luton i tam przesiadamy się ma shuttle bus, który dowiezie nas pod terminal.

 

LOTNISKO LUTON – POCIĄG

 

National rail czas przejazdu ok. 50 min, stacja docelowa London StPancra
Cena zależy od liczby osób podróżujących. Najlepsza ceny dostępne są dla grupy 4 osób (od 37,5£ za 4 osoby w obie strony, 45 £ razem z Travelcard). Bilety dla jednej osoby zaczynają się od 15 £ OW.

 

Najtańsze bilety dostępne Są poza godzinami szczytu od godz. 09:00 i w weekendy. Dobrym rozwiązaniem jest kupno biletów razem z Travelcard na strefy 1-6 (znacznie taniej)

 

Na stację kolejową dostaniemy się autobusem z lotniska. Przy zakupie biletów na kolej on Line bilet na dojazd autobusem na dworzec gratis. Bilety w niektórych taryfach nie zawierają transferu na stację. Koszt przejazdu z lotniska do stacji kolejowej to 1,6 funta (dorosły) płatne u kierowcy, tylko gotówka.

 

Bilety na kolej należy wydrukować w automacie znajdującym się na lotnisku. Konieczna karta płatnicza. Automat w którym można kupić bilety kolejowe jest przy przystanku z którego odjeżdża bus do dworca

 

Bilety: http://tickets.firstcapitalconnect.co.uk/cc/en/journeyplanning/mixingdeck

Przy zakupie biletów na kolej możemy skorzystać z promocji 2for1 czyli 2 bilety w cenie jednego do najbardziej popularnych atrakcji Londynu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *